wtorek, 9 października 2012

Projekt ,,Zolty Pies" w teori i praktyce

,,Projekt  „żółty pies" skierowany jest do wszystkich właścicieli psów i ma na celu pomagania w rozpoznaniu potrzeb ich pupili.
Poprzez dodanie małej żółtej wstążki do smyczy psa, przekazujemy innym osobom informację, że pies nie jest gotowy na kontakt i powitanie.
Jeśli zobaczysz psa, który ma na smyczy ŻÓŁTĄ WSTĄŻKĘ lub cokolwiek żółtego przyczepionego do smyczy, oznacza to ,że ten pies potrzebuje więcej przestrzeni. Proszę nie zbliżaj się ze swoim psem do niego. Zachowaj odległość i pozwól właścicielowi z psem przejść w odległości od Ciebie.

 Jest wiele powodów, dla których część psów może  potrzebować więcej przestrzeni:

 • Problemy zdrowotne
 • W trakcie szkolenia
 • W trakcie rehabilitacji
 • Strach lub reaktywność wobec innych

 W imieniu psów i ich właścicieli dziękujemy za wasze zrozumienie i pomoc!"

 


 
Według mnie pomysł jest świetny i dobrze przemyślany. Jestem bardzo wdzięczna osobom, które wpadły na owy projekt. Należy go tylko dobrze rozreklamować. ;) Dlatego zachęcam innych użytkowników prowadzących blogi o naszych czworonożnych przyjaciołach o dalsze rozprzestrzenianie tychże informacji.

Źródło: www.dobrezwierzeta.pl-projekt-zolty-pies

~*~

Być może nie wspominałam o tym, ale Flopka jest pieskiem raczej mało towarzyskim..
Panicznie boi się dużych, kudłatych psów (mniejsze też rzadko toleruje), a bliższy kontakt z jamniczką najczęściej kończy się dużą agresją z jej strony... Nie raz spotykałam luzem spuszczone psy i obawiając się niemiłej reakcji ze strony Flopi musiałam błyskawicznie salwować się ucieczką.. Oczywiście opiekunowie owych psów nie widzieli nic złego w tym co robią i mimo zwróconej kilkakrotnie uwagi nie zmieniali swojego zachowania. Czy projekt ,,Żółty Pies" choć trochę zmieni obecną sytuację?
Miejmy nadzieję, że tak.

Wróćmy jednak do naszego małego przegubowca, jako, iż Flopka zalicza się do grupy piesków wykazujących strach lub reaktywność wobec innych psów postanowiłam dodać do Flopinkowej smyczy żółtą wstążeczkę. :>


Muszę przyznać, że teraz kiedy w nasze progi zagościła piękna, złota jesień, żółta wstążka dodaje mojemu psiakowi pewnego uroku. :3
A skoro mówimy o barwach tej cudownej pory roku, mam w zanadrzu parę jesiennych fotografii z żółtą wstążką w roli głównej. ;)


Mam nadzieję, że fotki się podobają. :)

~*~

Wracając na koniec do wyżej opisanego projektu: wychodząc na spacery z Flopą nadal nie widzę przejawów rozwijania się tego pomysłu, chociaż z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że potrzeba trochę czasu na to, aby inni poznali jego zalety i zaczęli go stosować.
Wpadłam na pomysł rozpropagowania ,,żółtej wstążki" poprzez przygotowanie i rozwieszenie kilkunastu powyższych plakatów na obszarze mojego miejsca zamieszkania. Będzie to skierowane szczególnie dla tych osób, które nie odwiedzają portali społecznościowych lub w ogóle nie posiadają dostępu do internetu.


Pozdrawiam Ekoni

Photos by (C) Jakub Walczak. All Rights Reserved
www.JakubWalczak.pl

Wszystkie zamieszczone na tej stronie fotografie chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystywanie ich w całości lub fragmencie bez pisemnej zgody autora jest zabronione. Wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora jest jednoznaczne z przyjęciem wyznaczonej przez autora stawki za publikacje.
________________________
All posted photographs on this site are protected by copyright. Any use of them in whole or passage without written permission is prohibite
.

7 komentarzy:

 1. Pomysł jest genialny! Sama również mam w planach przywiązanie żółtej wstążki do smyczy Luny w czasie jej rekonwalescencji, najpierw muszę ją jednak kupić! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na szczęście miałam takową w zanadrzu. ;)
   Co do Luniaka to wiadomo, teraz naprawdę przyda jej się trochę przestrzeni. :>
   A te plakaty to możemy wspólnie rozwiesić, przecież mieszkamy niedaleko od siebie i przynajmniej będzie nam razem raźniej. :3

   Usuń
 2. Ja mojej Berze , też przywiązuje w trakcie ćwiczeń i cieczki :D Świetny Pomysł ;)
  + Obserwuję :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy. :3
   I miejmy nadzieję, że projekt się przyjmie. ;)

   Usuń
 3. To na prawdę świetny pomysł. Mam nadzieję, że szybko się rozpowszechni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coraz więcej osób angażuje się w ten projekt tak więc jest nadzieja, że szybko się rozprzestrzeni. :3

   Usuń

Serdecznie dziękujemy za komentarze! :)